Říkáte si, že je na čase vyměnit zámkovou dlažbu na vaší příjezdové cestě? Ztratila za těch 15 let původní krásu, všude jsou fleky a další nečistota? Jenže při představě, že pokládáte novou dlažbu sami nebo za to platíte firmě velké peníze, se vám ježí chlupy na rukou? Máme pro vás jednoduché řešení. Ušetříte díky němu tisíce Kč, hodiny práce a nebudete muset přemýšlet nad tím, jakou dlažbu vybrat. O jakém řešení je řeč? Renovujte!

Jeden z nejrozšířenějších povrchů

Zámková dlažba je jeden z nejrozšířenějších povrchů. Najdeme ho na veřejnosti v podobě chodníků, na parkovištích nebo třeba na stezkách. V první řadě však dlažbu rádi využívají domácnosti, a to ať už na chodníky kolem domu, na příjezdové cesty nebo třeba na terasách a verandách. Pro lidi je “zámkovka” mnohdy číslo jedna, a to dlouhodobě. Proto jí čas od času musí opravit nebo rovnou vyměnit. Když už nastane takový čas, máme pro vás 5 důvodů, proč je lepší dlažbu renovovat než kupovat novou.

Renovace_vs_nova_zamkova_dlazba
Srovnání renovace vs nová dlažba

5 důvodů proč dlažbu renovovat

1) Úleva peněžence

Shodneme se, že první na co pomyslíme je, kolik to bude stát. Cena přípravků na renovaci zámkové dlažby, dokoupení několika kusů dlaždic (pokud budou nějaké rozbité) anebo štěrk či písek, který bude potřeba při opravách, se zásadně liší oproti tomu, co nás čeká v případě výměny staré dlažby za novou.

Odvoz staré dlažby, příprava podloží, nákup a dovoz nové dlažby, obrubníky a práce. Pokud si budete pokládat dlažbu sami a nepoptáte služby řemeslníka či firmy, pohybujete se kolem 500 Kč/m2. Při druhé variantě budete muset počítat s cenou minimálně 1 000 Kč/m2, a to se v obou případech držíme ještě při zemi. Kdežto při renovaci a použití přípravků Smartseal se pohybujete kolem ceny 260 Kč/m2.

Tady není co dodat. Nejen, že díky renovaci ušetříte spoustu peněz, ale také určitě fůru času a nervů.

2) Za dva dny máte hotovo i se schnutím dlažby

Namítat můžete, že novou dlažbu také zvládnete za dva dny. Ale nejsou dva dny jako dva dny. V případě pokládky vás čeká rozebrání a odvoz staré dlažby, příprava podloží, nákup a dovoz nové dlažby a obrubníků a hlavně ta samotná práce. To zní jako pořádná fuška, nemyslíte?

Jestliže dodržíte při renovaci správný postup budete mít dlažbu jako novou, a to s mnohem menší námahou. S tím, že čisté práce vás čeká jen několik hodin. Ano, je potřeba překontrolovat stav jednotlivých kusů dlažby, vyměnit je, upravit místy podloží a dosypat písek či štěrk. Nicméně zásadní při renovaci je dodržení postupu při použití přípravků a kvalitní vyschnutí dlažby. I s použitím impregnace pro budoucí ochranu dlažby máte za dva dny hotovo.

Xtreme – Čistič na dlažbu

Rychlý a vysoce účinný čisticí prostředek, který odstraní z dlažby mech, černé skvrny a další nečistoty už za 60 minut.
více informací

3) Nerozhodnost při výběru

V dnešní době máme tolik možností výběru. Člověk se musí neustále rozhodovat. Líbí se mi tvar dlaždic? Chceme bílou barvu nebo šedou? Vejdeme se do rozpočtu? Mnohdy pak přijde rozhodovací paralýza a člověk ne a ne vybrat.

Při renovaci se tomuto alespoň částečně vyhnete. Jestliže chcete osvěžit starou dlažbu, pořídíte čistič a bezbarvou impregnaci a máte vyhráno. Chcete ji dát nový vzhled? Kupte renovátor barev. Jistě, úplně se rozhodování nevyhnete, ale aspoň toho nebudete mít tolik.

Block magic – Renovace barev (červená)

Působením slunce, deště, tlakového mytí mohou být barvy na zámkové dlažbě zašlé nebo odstraněné. Použijte červenou barvu Block Magic a vaše zámková dlažba bude jako nová.
více barev

4) Jednoduchá úprava

Poničené dlaždice vymění bez větší námahy každý. Opravit propadlou nebo vzedmutou zámkovou dlažbu už zabere trochu více námahy, ale také to není nic, co by nezvládl i kutil amatér. A samotná obnova vzhledu zašlých dlaždic? Pakliže dodržíte podrobný návod u čističe a impregnace, nemáte šanci nic pokazit.

5) Impregnací k lepším zítřkům (pro dlaždice)

Součást renovace dlažby je i využití impregnačního nátěru. A proč? Protože když už vypadá jako nová, chcete, aby tak vydržela co nejdéle. Díky impregnaci jsou dlaždice velice odolné proti dalšímu znečištění, poničení a vlivu střídajícího se počasí. Impregnační nátěr by měl vydržet 3 až 5 let, vždy záleží na zatížení dlažby.

Impregnace na zámkovou dlažbu (lesklá)

Impregnační nátěr na zámkovou dlažbu (lesklý) byl vyvinut pro zvýraznění barevnosti, zlepšení estetického vzhledu nové nebo staré zámkové dlažby a pro prodloužení životnosti. Zvyšuje její celkovou ochranu.
více informací

Pokud si nejste jistí jak na to, obraťte se na nás. Rádi vám poradíme s výběrem vhodných prostředků z naší řady produktů Smartseal. Dokážeme navrhnout řešení pro váš konkrétní případ.

Nebo chcete zjistit více například o tom, proč a jak impregnovat? Začtěte se do našeho obsáhlého článku – Impregnace venkovních povrchů: Prodlouží životnost, oživí vzhled, usnadní čištění.

Řešíte co s dlažbou po zimě? Více se dozvíte v článku – Co po zimě se zámkovou dlažbou.

Okomentujte náš článek