Tento článek bude zajímat všechny, kteří propadli kouzlu přírodního kamene a rádi by ho udrželi v jeho původní kráse. Ať už ho máte u vašeho domu v podobě dlažby, obkladu nebo kamenných nášlapů či fontán nebo doma jako obklady a dlažbu v kuchyni či koupelně. Přírodní kámen pro svou originalitu a kvalitu prostě táhne a je mezi lidmi stále velice oblíbený. V tomto článku bychom vám rádi předali pár tipů a rad, jak o něj správně pečovat.

Proč pečovat o kámen

Ano, péče o přírodní kámen není tak složitá jako například o dřevo nebo jiný materiál, ale není radno ji podceňovat. Abychom kámen udrželi, co nejdéle v původním stavu, měli bychom jej pravidelně čistit. Při udržování čistoty je doporučeno vyhnout se běžným chemickým čistícím prostředkům. Postačí k tomu voda nebo čističe k tomu přímo určené.

Především bychom ho ale měli impregnovat, abychom ho ochránili před nečistotami, nasáknutím nežádoucích tekutin a následným zbarvením postižených míst. A to zejména, pokud se jedná o pokládku nového kamene. Většina lidí to v tuto dobu neřeší, a to je chyba. Po použití impregnace totiž dojde k zatažení povrchu kamene a vytvoření ochranné vrstvy, která minimalizuje působení vnějších vlivů a chrání ho před poškozením. Ten tak může zůstat jako nový podstatně delší dobu, navíc se vyhnete těžko odstranitelným nečistotám.

TIP – Před použitím Impregnace bychom měli místo určení perfektně vyčistit. Doporučujeme použít Xtreme – čistič na dlažbu nebo Odstraňovač rzi.

Smartseal Impregnace vždy po ruce

Impregnovat můžete i za pomoci našich produktů. Máme hned několik typů impregnací na přírodní kámen. Impregnace – interiérsuchý vzhledmokrý vzhled a oživovač barev.

U všech našich produktů si můžete objednat vzorky k vyzkoušení.

Před čím impregnace ochrání:

 • nečistotami v interiéru i exteriéru
 • přírodními vlivy (vítr, déšť, sníh, slunce)
 • olejem, mastnotami a působením kyselin a zásad

Všechny naše produkty jsou použitelné, jak v interiéru, tak v exteriéru. Taktéž jsou určeny pro většinu typů přírodního kamene. Jedná se o pískovec, vápenec, břidlici, žulu a travertin.

Jaké další výhody mají Impregnace od Smartseal:

 • lze použít na mnoho typů přírodního kamene: břidlice, pískovec, terakota, žula
 • po nátěru se povrch stane vodoodpoudivým
 • povrch bude odolný proti olejovým skvrnám, řasám a lišejníkům
 • nezmění původní zbarvení povrchu
 • můžete použít v interiéru i exteriéru

Časté dotazy zákazníků

Za jak dlouho po aplikaci můžeme chodit po povrchu?

Doporučujeme nevstupovat na povrch po dobu 4 hodin od aplikace.

Jak nejlépe produktu aplikovat?

Povrch nejprve omyjte a zbavte všech nečistot. Nechejte řádně vyschnout. K aplikaci impregnace použijte váleček nebo štěteček. Našim zákazníkům se velmi osvědčila také houba.

Je tento výrobek na bázi pryskyřice nebo vody?

Pokud se ptáte, zda je na vodní bázi nebo se jedná o rozpouštědlo, tak se jedná o produkt na vodní bázi smíchaný s polymery.

Bude po nanesení impregnace povrch více klouzat?

Při správném použití se povrch kluzkým nestane. Množství potřebné impregnace se liší podle pórovitosti přírodního kamene, na který se výrobek aplikuje. Možná by stálo za to objednat si vzorek, který Vám pomůže určit správnou spotřebu.

Recenze

Výrobek šel lehce nanášet. Nijak moc nezapáchá a použil jsem ho doma na žulovou pracovní desku. Zatím jsem spokojen.

Impregnace na kámen – mokrý vzhled je super výrobek. Nanášení bylo velmi jednoduché a konečný výsledek vynikající. Barvy naší pískovcové dlažby jsou opravdu výraznější a jsou viditelné za sucha i mokra.

Skvělý produkt, zatím asi nejlepší, co jsem napříč trhem vyzkoušela. Doporučuji!

Super výrobek, který dělá přesně to, co slibuje. Voda se teď nevsakuje do kamene, ale stéká po něm. Přípravek šel jednoduše nanést válečkem a barva je mnohem výraznější. Není to úplně levné, ale pokud to vydrží po dobu 5 let, tak nebudu váhat a koupím znovu. Uvidím, jak to bude vypadat časem.

Pár tipů na závěr

Máme pro vás ještě pár tipů na závěr:

 • pravidelně čistěte povrchy přírodního kamene
 • vyvarujte se agresivním chemickým čističům
 • impregnaci provádějte opakovaně a pravidelně
 • dodržujte doporučené postupy pro údržbu konkrétních typů kamene
 • při manipulaci s kamenem používejte ochranné prvky, abyste ho nepoškodili

Potřebujete poradit? Ozvěte se nám

Stále si nevíte rady nebo potřebujete jen poradit s výběrem? Napište nám a společně na to přijdeme. Vybereme vhodné přípravky z naší řady produktů Smartseal, poradíme vám s jejich použitím a přidáme pár tipů, jak dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Okomentujte náš článek